Czy Polska tak naprawdę skorzystała na wejściu do UE?

Aktualnie kondycja UE
Choć Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednakże nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. Przecież skupia wokół siebie sporo zamożnych państw. Ciągle UE jest federacją niesamowicie bogatych krajów.
Naturalnie nie wszystkie są bardzo zamożne, ale w porównaniu z chociażby większości krajów w Afryce, to tak czy siak UE jest wielką potęga. I choć w ostatnim czasie niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby Brazylią, to powinniśmy wiedzieć, że to ciągle Chiny nas gonią. Choć naturalnie wcale nie jest powiedziane, iż UE to idealna organizacja. Według mnie UE to doskonały pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny czy Indie, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednakże bardzo dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny i inne potęgi – bądź aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas gonią. To źle, bo w końcu w naszym interesie jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście tak będzie, lecz ciężko powiedzieć czy na przykład problem bezrobocia, a w szczególności wśród młodych ludzi, szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los choćby Włoch, a więc co prawda bogatego kraju, który jednakże ma bardzo duże problemy z funkcjonowaniem? Trudno jednoznacznie rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog duraturn-gume.eu

Comments are closed.

Czy Polska tak napra

Aktualnie kondycja UE Choć Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, ...

Gry komputerowe w si

Co interesującego możemy robić przed komputerem? Obecnie coraz rzadziej można spotkać ...

Biwak lub hotel?

Poznajemy Stary Kontynent za pomocą pociągu Ciągle pociągi są niesamowicie istotną ...

Firma

Każdy jeden kto posiada własny budynek wolnostojący, powinien w jego ...

Czy naturalne suplem

Czy naturalne kosmetyki i suplementy będą warto stosowania Na półka w ...